Small Signal Diode, Single, 100 V, 200 mA, 1 V, 4 ns, 500 mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NSD914XV2T1G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: NSD914XV2T1G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Small Signal Diode, Single, 100 V, 200 mA, 1 V, 4 ns, 500 mA
| Mounting | SMD |
| Case | SOD523F |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Number of pins | 2 |
| Max. forward impulse current | 500mA |
| Load current | 200mA |
| Max. forward voltage | 1V |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | switching |
| Max operating temperature | 150°C |