Transistor: N-MOSFET; SiC; unipolar; 1.2kV; 25A; Idm: 80A; 183W
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NSF080120L3A0Q
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: NSF080120L3A0Q
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; SiC; unipolar; 1.2kV; 25A; Idm: 80A; 183W
| Mounting | THT |
| Case | TO247-3 |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | SiC |
| Drain-source voltage | 1.2kV |
| Drain current | 25A |
| Pulsed drain current | 80A |
| Power dissipation | 183W |
| On-state resistance | 120mΩ |
| Gate charge | 52nC |