Switch: slide; Pos: 2; 0.3A/24VDC; Mounting: SMT; 10x2.5x4.5mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NSI-10HS
Tootja: SUNGMUN ELECTRONICS CO., LTD.
Tootja tootekood: NSI-10HS
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Switch: slide; Pos: 2; 0.3A/24VDC; Mounting: SMT; 10x2.5x4.5mm
| Mounting | SMT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Type of switch | slide |
| Number of positions | 2 |
| Leads | angled, for PCB |
| Max. contact resistance | 30mΩ |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Body dimensions | 10x2.5x4.5mm |
| Mechanical durability | 10000cycles |
| Min. insulation resistance | 10GΩ |
| Electrical life | 2000cycles |
| Contacts configuration | SPDT |
| DC contacts rating @R | 300mA / 24V DC |
| Switching method | ON-ON |
| Stable positions number | 2 |
| Operating Force | 2.45N |