Switch: slide; Pos: 2; SPDT; 0.3A/24VDC; ON-ON; SMT; -40÷85°C; NSI-20
Kordarv:
1500.0
Minimum quantity:
1500.0
Tootekood:
NSI-20HS-TR
Tootja: SUNGMUN ELECTRONICS
Tootja tootekood: NSI-20HS-TR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Switch: slide; Pos: 2; SPDT; 0.3A/24VDC; ON-ON; SMT; -40÷85°C; NSI-20
| Mounting | SMT |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Type of switch | slide |
| Kind of package | reel |
| Number of positions | 2 |
| Leads | angled, for PCB |
| Max. contact resistance | 30mΩ |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Body dimensions | 10x2.5x6.4mm |
| Mechanical durability | 10000cycles |
| Min. insulation resistance | 10GΩ |
| Electrical life | 2000cycles |
| Contacts configuration | SPDT |
| DC contacts rating @R | 300mA / 24V DC |
| Switching method | ON-ON |
| Stable positions number | 2 |
| Operating Force | 2.45N |