Contactor: 8-pole; NC x4 + NO x4; 24VDC; 3A; DIN,on panel; NSL
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NSL44E-81
Tootja: ABB
Tootja tootekood: NSL44E-81
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Contactor: 8-pole; NC x4 + NO x4; 24VDC; 3A; DIN,on panel; NSL
| Mounting | on panel, for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 3A |
| Operating temperature | -40...70°C |
| Leads | screw terminals |
| Width | 45mm |
| Height | 68mm |
| Type of contactor | 8-pole |
| Contacts configuration | NC x4 + NO x4 |