Power supply: switched-mode; for building in,modular; 1600W
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NSP-1600-24
Tootja: MEAN WELL
Tootja tootekood: NSP-1600-24
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: switched-mode; for building in,modular; 1600W
| Output current | 67A |
| Supply voltage | 90...264V AC |
| Power | 1.6kW |
| Operating temperature | -20...70°C |
| Type of power supply | switched-mode |
| Output voltage | 24V DC |
| Efficiency | 91% |
| Number of outputs | 1 |
| Kind of power supply | modular |