Diode: switching; SMD; 100V; 0.2A; 6ns; SOT416; reel,tape
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NSVBAV70TT1G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: NSVBAV70TT1G
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching; SMD; 100V; 0.2A; 6ns; SOT416; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | SOT416 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Max. off-state voltage | 100V |
| Features of semiconductor devices | small signal |
| Load current | 200mA |
| Max. forward voltage | 1V |
| Application | automotive industry |
| Reverse recovery time | 6ns |
| Type of diode | switching |