Diode: switching; SMD; 350V; 0.2A; 55ns; SOD323; reel,tape
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NSVD350HT1G
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: NSVD350HT1G
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching; SMD; 350V; 0.2A; 55ns; SOD323; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | SOD323 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 350V |
| Features of semiconductor devices | small signal |
| Load current | 200mA |
| Max. forward voltage | 1.1V |
| Application | automotive industry |
| Reverse recovery time | 55ns |
| Type of diode | switching |