Enclosure: wall mounting; X: 400mm; Y: 400mm; Z: 200mm; S3DEX; steel
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NSYS3DEX4420
Tootja: SCHNEIDER ELECTRIC
Tootja tootekood: NSYS3DEX4420
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Enclosure: wall mounting; X: 400mm; Y: 400mm; Z: 200mm; S3DEX; steel
| IP rating | IP66 |
| Enclosure material | steel |
| Type of enclosure | wall mounting |
| Dimension Y | 400mm |
| Body colour | light grey |
| Dimension X | 400mm |
| Dimension Z | 200mm |
| Cover colour | light grey |
| Conform to the norm | ATEX 94/9/EC, IECEx |
| Mechanical impact resistance | IK10 |