NTC thermistor; 2.2kΩ; THT; 3900K; -55÷125°C; 500mW; Ø6.5mm
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
NTCC-2K2
Tootja: SR PASSIVES
Tootja tootekood: NTCC-2K2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele NTC thermistor; 2.2kΩ; THT; 3900K; -55÷125°C; 500mW; Ø6.5mm
| Mounting | THT |
| Power | 500mW |
| Resistance | 2.2kΩ |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Body dimensions | Ø6.5mm |
| Diameter | 6.5mm |
| Type of sensor | NTC thermistor |
| Material constant B | 3900K |