NTC THERMISTOR, 10K, 0201
Kordarv:
15000.0
Minimum quantity:
30000.0
Tootekood:
NTCG063JF103FTB
Tootja: TDK
Tootja tootekood: NTCG063JF103FTB
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele NTC THERMISTOR, 10K, 0201
| Mounting | SMD |
| Power | 100mW |
| Resistance | 10kΩ |
| Case - inch | 201 |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Tolerance | ±1% |
| Case - mm | 603 |
| Type of sensor | NTC thermistor |
| Material constant B | 3380K |
| Max operating temperature | 125°C |