NTC THERMISTOR, 100K, 0402
Kordarv:
10000.0
Minimum quantity:
30000.0
Tootekood:
NTCG104EF104FT1X
Tootja: TDK
Tootja tootekood: NTCG104EF104FT1X
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele NTC THERMISTOR, 100K, 0402
| Mounting | SMD |
| Power | 100mW |
| Resistance | 100kΩ |
| Case - inch | 402 |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Tolerance | ±1% |
| Case - mm | 1005 |
| Type of sensor | NTC thermistor |
| Material constant B | 4250K |
| Max operating temperature | 125°C |