THERMISTOR, NTC, 10K, 0603
Kordarv:
4000.0
Minimum quantity:
4000.0
Tootekood:
NTCG163JX103DT1S
Tootja: TDK
Tootja tootekood: NTCG163JX103DT1S
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele THERMISTOR, NTC, 10K, 0603
| Mounting | SMD |
| Power | 125mW |
| Resistance | 10kΩ |
| Case - inch | 603 |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Tolerance | ±0.5% |
| Case - mm | 1608 |
| Type of sensor | NTC thermistor |
| Material constant B | 3380K |
| Max operating temperature | 150°C |