NTC thermistor
Kordarv:
500.0
Minimum quantity:
500.0
Tootekood:
NTCLE100E3473HB0
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: NTCLE100E3473HB0
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele NTC thermistor
| Mounting | THT |
| Power | 500mW |
| Resistance | 47kΩ |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Tolerance | ±3% |
| Height | 9mm |
| Type of sensor | NTC thermistor |
| Material constant B | 4090K |