Tootekood: NTCM-10K-B3380
Tootja: SR PASSIVES
Tootja tootekood: NTCM-10K-B3380
  • Mounting
  • Power
  • Resistance
  • Operating temperature
  • Tolerance
  • Application
  • Application
  • Body dimensions
  • Diameter
  • Type of sensor
  • Material constant B
  • Sensors features
Seda kombinatsiooni ei eksisteeri.
Lisa ostukorvi
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele NTC thermistor; 10kΩ; THT; 3380K; -55÷125°C; 3.5mW; Ø3x4mm; ±1%
Mounting THT
Power 3.5mW
Resistance 10kΩ
Operating temperature -55...125°C
Tolerance ±1%
Application electronic thermometres, temperature measurement
Body dimensions Ø3x4mm
Diameter 3mm