NTC thermistor; 22kΩ; THT; 4200K; -55÷125°C; 3.5mW; Ø3x4mm
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
NTCM-22K-B4200
Tootja: SR PASSIVES
Tootja tootekood: NTCM-22K-B4200
Spetsifikatsioon tootele NTC thermistor; 22kΩ; THT; 4200K; -55÷125°C; 3.5mW; Ø3x4mm
| Mounting | THT |
| Power | 3.5mW |
| Resistance | 22kΩ |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Application | electronic thermometres, temperature measurement |
| Body dimensions | Ø3x4mm |
| Diameter | 3mm |
| Type of sensor | NTC thermistor |
| Material constant B | 4200K |
| Sensors features | enamelled cu wire |