Tootekood: NTCM-4K7-B3470
Tootja: SR PASSIVES
Tootja tootekood: NTCM-4K7-B3470
  • Mounting
  • Power
  • Resistance
  • Operating temperature
  • Application
  • Application
  • Body dimensions
  • Diameter
  • Type of sensor
  • Material constant B
  • Sensors features
Seda kombinatsiooni ei eksisteeri.
Lisa ostukorvi
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele NTC thermistor; 4.7kΩ; THT; 3470K; -55÷125°C; 3.5mW; Ø3x4mm
Mounting THT
Power 3.5mW
Resistance 4.7kΩ
Operating temperature -55...125°C
Application electronic thermometres, temperature measurement
Body dimensions Ø3x4mm
Diameter 3mm