NTC thermistor; 5kΩ; THT; 3470K; -55÷125°C; 3.5mW; Ø3x4mm
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
NTCM-5K-B3470
Tootja: SR PASSIVES
Tootja tootekood: NTCM-5K-B3470
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele NTC thermistor; 5kΩ; THT; 3470K; -55÷125°C; 3.5mW; Ø3x4mm
| Mounting | THT |
| Power | 3.5mW |
| Resistance | 5kΩ |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Application | electronic thermometres, temperature measurement |
| Body dimensions | Ø3x4mm |
| Diameter | 3mm |
| Type of sensor | NTC thermistor |
| Material constant B | 3470K |
| Sensors features | enamelled cu wire |