NTC thermistor; 2.2kΩ; THT; 3470K; -55÷125°C; 50mW
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
NTCM-HP-2K2-1%
Tootja: SR PASSIVES
Tootja tootekood: NTCM-HP-2K2-1%
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele NTC thermistor; 2.2kΩ; THT; 3470K; -55÷125°C; 50mW
| Mounting | THT |
| Power | 50mW |
| Resistance | 2.2kΩ |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Application | temperature measurement |
| Body dimensions | Ø3x4.5mm |
| Diameter | 3mm |
| Type of sensor | NTC thermistor |
| Material constant B | 3470K |
| Lead length | 25mm |