Converter: DC/DC; 1W; Uin: 2.97÷3.63V; Uout: 9VDC; Iout: 111mA; SMD
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NTE0309MC
Tootja: MURATA POWER SOLUTIONS
Tootja tootekood: NTE0309MC
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 1W; Uin: 2.97÷3.63V; Uout: 9VDC; Iout: 111mA; SMD
| Output current | 111mA |
| Mounting | SMT |
| Power | 1W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Output voltage | 9V DC |
| Insulation voltage | 1kV DC |
| Efficiency | 77% |
| Number of outputs | 1 |