Converter: DC/DC; 1W; Uin: 4.5÷5.5V; Uout: 6VDC; Iout: 167mA; SMD
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NTE0506MC
Tootja: MURATA POWER SOLUTIONS
Tootja tootekood: NTE0506MC
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 1W; Uin: 4.5÷5.5V; Uout: 6VDC; Iout: 167mA; SMD
| Output current | 167mA |
| Mounting | SMT |
| Power | 1W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Output voltage | 6V DC |
| Input voltage | 4.5...5.5V DC |
| Insulation voltage | 1kV DC |
| Efficiency | 72% |
| Number of outputs | 1 |