Isolated Board Mount DC/DC Converter, Miniature, ITE, 1 Output, 1 W, 9 V, 111 mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NTE0509MC
Tootja: MURATA POWER SOLUTIONS
Tootja tootekood: NTE0509MC
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, Miniature, ITE, 1 Output, 1 W, 9 V, 111 mA
| Output current | 111mA |
| Mounting | SMT |
| Power | 1W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Output voltage | 9V DC |
| Input voltage | 4.5...5.5V DC |
| Insulation voltage | 1kV DC |
| Efficiency | 75% |
| Number of outputs | 1 |