Transistor: PNP; bipolar; germanium; 35V; 10A; 90W; TO3
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NTE104
Tootja: NTE Electronics
Tootja tootekood: NTE104
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP; bipolar; germanium; 35V; 10A; 90W; TO3
| Mounting | THT |
| Case | TO3 |
| Kind of package | bulk |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Power dissipation | 90W |
| Collector current | 10A |
| Frequency | 300kHz |
| Collector-emitter voltage | 35V |