Diode: point contact; 75V; 50mA; single diode; Ufmax: 1V; Ir: 70uA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NTE110MP
Tootja: NTE Electronics
Tootja tootekood: NTE110MP
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: point contact; 75V; 50mA; single diode; Ufmax: 1V; Ir: 70uA
| Mounting | THT |
| Kind of package | bag |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 75V |
| Features of semiconductor devices | germanium diode |
| Load current | 50mA |
| Max. forward voltage | 1V |
| Capacitance | 1pF |