Converter: DC/DC; 1W; Uin: 10.8÷13.2V; Uout: 15VDC; Iout: 66mA; SMD
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NTE1215MC-R
Tootja: MURATA POWER SOLUTIONS
Tootja tootekood: NTE1215MC-R
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 1W; Uin: 10.8÷13.2V; Uout: 15VDC; Iout: 66mA; SMD
| Output current | 66mA |
| Mounting | SMT |
| Power | 1W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Output voltage | 15V DC |
| Insulation voltage | 1kV DC |
| Efficiency | 75% |
| Number of outputs | 1 |