Audio amplifier; Pout: 14W; 6÷18VDC; 2; Amp.class: AB; TO220-5; 4Ω
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NTE1380
Tootja: NTE Electronics
Tootja tootekood: NTE1380
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Audio amplifier; Pout: 14W; 6÷18VDC; 2; Amp.class: AB; TO220-5; 4Ω
| Mounting | THT |
| Supply voltage | 6...18V DC |
| Case | TO220-5 |
| Type of integrated circuit | audio amplifier |
| Number of channels | 2 |
| Impedance | 4Ω |
| Amplifier class | AB |
| Output power | 14W |