Driver; motor controller; 1A; Channels: 4; 6÷24V; DIP12
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NTE15006
Tootja: NTE Electronics
Tootja tootekood: NTE15006
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Driver; motor controller; 1A; Channels: 4; 6÷24V; DIP12
| Output current | 1A |
| Mounting | THT |
| Supply voltage | 25V DC |
| Case | DIP12 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating voltage | 6...24V DC |
| Operating temperature | -25...75°C |
| Number of channels | 4 |
| Kind of integrated circuit | motor controller, bidirectional |