Driver; MOSFET; 1A; Channels: 4; DIP16; Out: push-pull
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
NTE1749
Tootja: NTE Electronics
Tootja tootekood: NTE1749
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Driver; MOSFET; 1A; Channels: 4; DIP16; Out: push-pull
| Output current | 1A |
| Mounting | THT |
| Supply voltage | 36V DC |
| Case | DIP16 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Number of channels | 4 |
| Technology | MOSFET |
| Application | motors |
| Kind of output | push-pull |