Sensor: optical fibre amplifier; PNP; IP40; 12÷24VDC; 2kHz
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
OL100370
Tootja: IPF ELECTRONIC
Tootja tootekood: OL100370
Spetsifikatsioon tootele Sensor: optical fibre amplifier; PNP; IP40; 12÷24VDC; 2kHz
| Supply voltage | 12...24V DC |
| Max. operating current | 100mA |
| Operating temperature | -10...55°C |
| IP rating | IP40 |
| Series | OL40 |
| Body material | PBT |
| Supply current | 30mA |
| Output configuration | PNP |
| Type of sensor | optical fibre amplifier |
| Connection | connector M8 |
| Switching frequency max | 2kHz |