Sensor: optical fibre amplifier; PNP/NPN; IP65; 10÷35VDC; 1kHz
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
OL400721
Tootja: IPF ELECTRONIC
Tootja tootekood: OL400721
Spetsifikatsioon tootele Sensor: optical fibre amplifier; PNP/NPN; IP65; 10÷35VDC; 1kHz
| Supply voltage | 10...35V DC |
| Operating temperature | -10...60°C |
| IP rating | IP65 |
| Series | OL40 |
| Body material | aluminium |
| Supply current | 30mA |
| Output configuration | PNP/NPN |
| Type of sensor | optical fibre amplifier |
| Connection | connector M12 |
| Switching frequency max | 1kHz |