Sensor: distance
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
OM30-L0100.HV.AUN
Tootja: BAUMER
Tootja tootekood: OM30-L0100.HV.AUN
Spetsifikatsioon tootele Sensor: distance
| Supply voltage | 12...28V DC |
| Operating temperature | -10...50°C |
| IP rating | IP67 |
| Number of pins | 4 |
| Body material | zinc die-cast |
| Output configuration | 0-10V analogue |
| Kind of sensor | laser |
| Type of sensor | distance |
| Operation mode | diffuse-reflective |
| Laser class | 2 |