Power supply: switched-mode; LED; 21W; 25÷42VDC; 250÷500mA; IP20
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
OT FIT 20/220-240/500 CS
Tootja: OSRAM
Tootja tootekood: OT FIT 20/220-240/500 CS
Spetsifikatsioon tootele Power supply: switched-mode; LED; 21W; 25÷42VDC; 250÷500mA; IP20
| Output current | 250...500mA |
| Supply voltage | 198...264V AC |
| Power | 21W |
| Operating temperature | -20...50°C |
| IP rating | IP20 |
| Protection | overheating, anti-overload, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | LED |
| Body dimensions | 97x43x29.5mm |
| Output voltage | 25...42V DC |
| Additional functions | active PFC |
| Efficiency | 87% |
| Electrical connection | terminal block |