Power supply: switched-mode; LED; 44W; 25÷42VDC; 0.8÷1.05A; IP20
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
OT FIT 40/200…240/1A0
Tootja: ams OSRAM
Tootja tootekood: OT FIT 40/200…240/1A0
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power supply: switched-mode; LED; 44W; 25÷42VDC; 0.8÷1.05A; IP20
| Output current | 800mA...1.05A |
| Supply voltage | 198...264V AC |
| Power | 44W |
| Operating temperature | -20...50°C |
| IP rating | IP20 |
| Protection | anti-overload, overheating, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Application | LED |
| Body dimensions | 97x43x29.5mm |
| Output voltage | 25...42V DC |
| Additional functions | active PFC |
| Efficiency | 90% |
| Electrical connection | terminal block |