Sensor: photoelectric; Range: 80mm; PNP / NO; diffuse-reflective
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
OT110175
Tootja: IPF ELECTRONIC
Tootja tootekood: OT110175
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: photoelectric; Range: 80mm; PNP / NO; diffuse-reflective
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Max. operating current | 100mA |
| Operating temperature | -25...65°C |
| IP rating | IP65 |
| Series | OT |
| Body material | aluminium |
| Range | 80mm |
| Output configuration | PNP / NO |
| Type of sensor | photoelectric |
| Connection | connector M8 |
| Operation mode | diffuse-reflective |