Sensor: photoelectric; Range: 400mm; PNP / NO / NC; Usup: 10÷36VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
OT12A401
Tootja: IPF ELECTRONIC
Tootja tootekood: OT12A401
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: photoelectric; Range: 400mm; PNP / NO / NC; Usup: 10÷36VDC
| Supply voltage | 10...36V DC |
| Max. operating current | 200mA |
| Operating temperature | -25...60°C |
| IP rating | IP65 |
| Series | OT |
| Body material | brass |
| Range | 400mm |
| Output configuration | PNP / NO / NC |
| Type of sensor | photoelectric |
| Connection | connector M12 |
| Operation mode | diffuse-reflective |