Sensor: photoelectric; Range: 0÷1200mm; PNP / NO; Usup: 10÷35VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
OT150700
Tootja: IPF ELECTRONIC
Tootja tootekood: OT150700
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: photoelectric; Range: 0÷1200mm; PNP / NO; Usup: 10÷35VDC
| Supply voltage | 10...35V DC |
| Max. operating current | 200mA |
| Operating temperature | -25...55°C |
| IP rating | IP67 |
| Series | OT |
| Body material | PBTP |
| Range | 0...1.2m |
| Output configuration | PNP / NO |
| Type of sensor | photoelectric |
| Operation mode | diffuse-reflective |
| Switching frequency max | 1kHz |