Sensor: photoelectric; Range: 50÷150mm; PNP / NO / NC; 100mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
OT18E285
Tootja: IPF ELECTRONIC
Tootja tootekood: OT18E285
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: photoelectric; Range: 50÷150mm; PNP / NO / NC; 100mA
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Max. operating current | 100mA |
| Operating temperature | -25...55°C |
| IP rating | IP67 |
| Series | OT |
| Body material | brass |
| Range | 50...150mm |
| Output configuration | PNP / NO / NC |
| Type of sensor | photoelectric |
| Sensors features | background impact elimination |
| Connection | connector M12 |
| Operation mode | background suppress |