Sensor: photoelectric; Range: 0÷1500mm; NO/NC; diffuse-reflective
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
OT255800
Tootja: IPF ELECTRONIC
Tootja tootekood: OT255800
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: photoelectric; Range: 0÷1500mm; NO/NC; diffuse-reflective
| Supply voltage | 12...264V AC, 12...264V DC |
| Max. operating current | 3A |
| Operating temperature | -20...70°C |
| IP rating | IP65 |
| Series | OT |
| Body material | PA6.6 |
| Range | 0...1.5m |
| Type of sensor | photoelectric |
| Operation mode | diffuse-reflective |
| Switching frequency max | 50Hz |