Sensor: photoelectric; Range: 300÷1500mm; PNP / NO / NC; 100mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
OT300400
Tootja: IPF ELECTRONIC
Tootja tootekood: OT300400
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: photoelectric; Range: 300÷1500mm; PNP / NO / NC; 100mA
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Max. operating current | 100mA |
| Operating temperature | 0...65°C |
| IP rating | IP65 |
| Series | OT |
| Body material | brass |
| Output configuration | PNP / NO / NC |
| Type of sensor | photoelectric |
| Operation mode | diffuse-reflective |
| Switching frequency max | 200Hz |