Sensor: photoelectric; Range: 3÷700mm; 2-wire NO/NC; 350mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
OT30C671
Tootja: IPF ELECTRONIC
Tootja tootekood: OT30C671
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: photoelectric; Range: 3÷700mm; 2-wire NO/NC; 350mA
| Supply voltage | 20...250V AC, 20...250V DC |
| Max. operating current | 350mA |
| Operating temperature | -25...80°C |
| IP rating | IP65 |
| Series | OT |
| Body material | PBT |
| Output configuration | 2-wire NO/NC |
| Type of sensor | photoelectric |
| Operation mode | diffuse-reflective |