Sensor: photoelectric; Range: 30÷100mm; PNP / NO / NC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
OT310371
Tootja: IPF ELECTRONIC
Tootja tootekood: OT310371
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: photoelectric; Range: 30÷100mm; PNP / NO / NC
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Max. operating current | 100mA |
| Operating temperature | -20...55°C |
| IP rating | IP67 |
| Series | OT |
| Body material | PMMA |
| Supply current | 20mA |
| Range | 30...100mm |
| Output configuration | PNP / NO / NC |
| Type of sensor | photoelectric |
| Connection | connector M8 |
| Operation mode | background suppress |