Sensor: photoelectric; Range: 15÷400mm; PNP/NPN; Usup: 10÷30VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
OT370500
Tootja: IPF ELECTRONIC
Tootja tootekood: OT370500
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: photoelectric; Range: 15÷400mm; PNP/NPN; Usup: 10÷30VDC
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Max. operating current | 100mA |
| Operating temperature | -30...70°C |
| IP rating | IP67 |
| Series | OT |
| Body material | stainless steel |
| Output configuration | PNP/NPN |
| Type of sensor | photoelectric |
| Operation mode | background suppress |
| Switching frequency max | 1kHz |