Sensor: photoelectric; Range: 200÷1000mm; NO; background suppress
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
OT595900
Tootja: IPF ELECTRONIC
Tootja tootekood: OT595900
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: photoelectric; Range: 200÷1000mm; NO; background suppress
| Supply voltage | 24...240V AC, 24...240V DC |
| Max. operating current | 100mA |
| Operating temperature | -25...55°C |
| IP rating | IP67 |
| Series | OT |
| Body material | ABS |
| Output configuration | NO |
| Type of sensor | photoelectric |
| Operation mode | background suppress |
| Switching frequency max | 25Hz |