Sensor: photoelectric; Range: 2÷25mm; PNP / NO / NC; Mat: plastic
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
OTQ30100
Tootja: IPF ELECTRONIC
Tootja tootekood: OTQ30100
Spetsifikatsioon tootele Sensor: photoelectric; Range: 2÷25mm; PNP / NO / NC; Mat: plastic
| Supply voltage | 12...24V DC |
| Max. operating current | 50mA |
| Operating temperature | -25...55°C |
| IP rating | IP67 |
| Series | OTQ3 |
| Supply current | 20mA |
| Range | 2...25mm |
| Output configuration | PNP / NO |
| Type of sensor | photoelectric |
| Operation mode | diffuse-reflective |
| Switching frequency max | 1kHz |