Sensor: photoelectric; Range: 6÷14mm; PNP / NC; Usup: 12÷24VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
OTQ80200
Tootja: IPF ELECTRONIC
Tootja tootekood: OTQ80200
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: photoelectric; Range: 6÷14mm; PNP / NC; Usup: 12÷24VDC
| Supply voltage | 12...24V DC |
| Max. operating current | 50mA |
| Operating temperature | -25...55°C |
| IP rating | IP67 |
| Series | OT |
| Body material | ABS |
| Range | 6...14mm |
| Output configuration | PNP / NC |
| Type of sensor | photoelectric |
| Operation mode | diffuse-reflective |
| Switching frequency max | 1kHz |