Sensor: photoelectric; Range: 20÷120mm; PNP/NPN NO/NC; 50mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
OTQ80576
Tootja: IPF ELECTRONIC
Tootja tootekood: OTQ80576
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: photoelectric; Range: 20÷120mm; PNP/NPN NO/NC; 50mA
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Max. operating current | 50mA |
| Operating temperature | -25...50°C |
| IP rating | IP67 |
| Series | OT |
| Range | 20...120mm |
| Output configuration | PNP/NPN NO/NC |
| Type of sensor | photoelectric |
| Connection | connector M8 |
| Operation mode | background suppress |
| Switching frequency max | 2kHz |