Sensor: photoelectric; Range: 150mm; PNP/NPN NO/NC; Usup: 24VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
OTSI0090
Tootja: IPF ELECTRONIC
Tootja tootekood: OTSI0090
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: photoelectric; Range: 150mm; PNP/NPN NO/NC; Usup: 24VDC
| Supply voltage | 24V DC |
| Max. operating current | 100mA |
| Operating temperature | -25...65°C |
| IP rating | IP67 |
| Series | OT |
| Output configuration | PNP/NPN NO/NC |
| Type of sensor | photoelectric |
| Connection | connector M5 |
| Operation mode | diffuse-reflective |
| Switching frequency max | 5kHz |