Relay: electromagnetic
Kordarv:
25.0
Minimum quantity:
50.0
Tootekood:
OUAZ-SS-109L900
Tootja: TE Connectivity
Tootja tootekood: OUAZ-SS-109L900
Spetsifikatsioon tootele Relay: electromagnetic
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -30...70°C |
| Leads | for PCB |
| Number of pins | 5 |
| Contact material | AgPd |
| Height | 11.2mm |
| Current rating | 1A |
| Coil resistance | 400Ω |
| Rated coil voltage | 9V DC |
| Contacts configuration | SPDT |
| Type of relay | electromagnetic |
| Operate time | 10ms |
| Release time | 7ms |