OVRT1-T23 N12.5-275S P QS
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
OVR T1-T2 3N 12.5-275S P QS
Tootja: ABB
Tootja tootekood: OVR T1-T2 3N 12.5-275S P QS
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele OVRT1-T23 N12.5-275S P QS
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Operating temperature | -40...80°C |
| IP rating | IP20 |
| Max. operating voltage | 275V AC |
| Rated voltage | 230/400V AC |
| Type of protection | surge arrestor |
| Kind of surge arrester | Type 1+2 |
| Protection level at rated imp. current | 1.3kV |
| Rated impulse current In (10/350)µs | 12.5kA |
| Surge arresters features | fitted with mechanical indicators of each arrester operation |