OVR T2 1N 40-275 P TS QS SP&N SPD TT/TNS
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
OVR T2 1N 40-275 P TS QS
Tootja: ABB
Tootja tootekood: OVR T2 1N 40-275 P TS QS
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele OVR T2 1N 40-275 P TS QS SP&N SPD TT/TNS
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Operating temperature | -40...80°C |
| IP rating | IP20 |
| Max. operating voltage | 275V AC |
| Rated voltage | 230/400V AC |
| Integrated auxiliary contacts | NO + NC |
| Type of protection | surge arrestor |
| Rated impulse current In (8/20)µs | 40kA |
| Kind of surge arrester | Type 2 |
| Protection level at rated imp. current | 1.4kV |
| Surge arresters features | fitted with mechanical indicators of each arrester operation |